Zużyte oleje gastronomiczne

Zużyte oleje gastronomiczne

Jest duża szansa, że zużywasz dużo oleju kuchennego, jeśli jesteś właścicielem restauracji. Być może nie zdają sobie Państwo sprawy, że zużyty olej kuchenny może zostać poddany recyklingowi i wykorzystany do produkcji paliwa biodiesel. Biodiesel może być wykorzystany we wszystkich silnikach Diesla i jest odnawialnym, czysto spalającym się źródłem energii. Przyjrzyjmy się bliżej powodom, dla których należy poddać zużyty olej kuchenny recyklingowi.

Korzyści dla środowiska wynikające z recyklingu zużytego oleju kuchennego

Każdego roku miliony galonów zużytego oleju kuchennego spływają do kanalizacji. Powoduje to zatkanie kanalizacji i zanieczyszczenie środowiska. Jeśli zużyty olej kuchenny nie zostanie właściwie usunięty, może trafić do dróg wodnych i zaszkodzić dzikim zwierzętom. Poprzez recykling zużytego oleju kuchennego można przyczynić się do zmniejszenia tego rodzaju zanieczyszczeń.

Nie tylko można zmniejszyć zanieczyszczenie wody, ale również recykling zużytego oleju kuchennego może pomóc w zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych. Biodiesel wytwarzany z przetworzonego oleju kuchennego emituje mniej gazów cieplarnianych niż tradycyjny olej napędowy. Według EPA paliwo biodiesel z przetworzonego oleju kuchennego może zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o 86%

Recycling used cooking oil is a great economic move

Recykling zużytego oleju kuchennego, którego nie używasz, może być korzystny dla środowiska i zaoszczędzić Twoje pieniądze. Biodiesel z przetworzonego oleju kuchennego zazwyczaj kosztuje mniej na jednostkę niż tradycyjny olej napędowy. A ponieważ paliwo biodiesel spala się czyściej niż tradycyjny olej napędowy, może również pomóc przedłużyć żywotność silnika i obniżyć koszty utrzymania.

Właściciele restauracji mają wiele opcji, jeśli chodzi o pozbywanie się zużytego oleju kuchennego. Mogą poddać zużyty olej kuchenny recyklingowi zamiast wyrzucać go do zlewu lub do kosza. Recykling zużytego oleju kuchennego jest korzystny dla środowiska i może również zaoszczędzić właścicielom restauracji pieniądze na kosztach paliwa. Następnym razem, gdy będziesz się zastanawiać, co zrobić ze swoim zużytym olejem kuchennym, pamiętaj, że recykling jest najlepszą opcją dla wszystkich zainteresowanych.

Sprawdź: https://zielonerestauracje.pl/