Jakie łóżko do sypialni wybrać?

Jakie łóżko do sypialni wybrać?

Chociaż sypialnia nie jest tym największym i najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w całym domu, to jednak jej urządzenie powinno przebiegać z wielką uwagą. Chodzi przecież o komfort domowników i zdrowy sen, który jest tak niezbędny w ramach codziennego funkcjonowania. Bazą każdej sypialni jest łóżko, dlatego wybierz je, uwzględniając kilka kluczowych czynników. 

Łóżko do sypialni wedle indywidualnych potrzeb 

Weź pod uwagę przestrzeń w sypialni i wielkość łóżka. Najczęściej wybierane są łóżka małżeńskie, których wymiar to minimum 140×200 cm. Oczywiście, w większych sypialniach można postawić na bardziej okazałe łóżka, optymalnie wygodne są te 180×200 cm, a nawet 200×200 cm. 

Rodzaj łóżka w sypialni 

Uwzględnij własną wygodę, ale również estetykę całej sypialni. Podążaj za trendami, ale wciąż stawiaj na najwyższą jakość. Oczywiście, priorytetowe znaczenie ma materac, bo to od niego zależy Twoje codzienne wysypianie się, ale nie mniej ważna jest konstrukcja łóżka czy jego dodatkowe funkcje. 

W tej klasycznej wersji występują łóżka z drewnianą albo metalową ramą, na wyższych łóżkach i ze standardowym wezgłowiem. Coraz więcej inwestorów zastanawia się jednak nad łóżkami kontynentalnymi z pojemnikiem i trzeba przyznać, że jest to strzał w dziesiątkę. Takie łóżko posiada już materac i jest niezwykle praktyczne. W małych sypialniach daje bowiem dodatkową przestrzeń do przechowywania pościeli czy innych akcesoriów.