Jaki sprzęt będzie potrzebny do stworzenia kina domowego?

Jaki sprzęt będzie potrzebny do stworzenia kina domowego?

Kino domowe to świetny sposób na oglądanie filmów, ale koszt całego sprzętu może być zaporowy. Na szczęście dostępnych jest wiele opcji, które pozwolą Ci zbudować własny system za mniej niż 100 dolarów. Oto niektóre z komponentów, których będziesz potrzebował:

Telewizor lub monitor

Urządzenie wyświetlające jest tym, na co będziesz patrzeć przez większość czasu, więc uzyskanie jednego z dobrą jakością obrazu jest ważne. Możesz iść tak duży, jak chcesz, ale nie jest to konieczne – 32-calowy ekran będzie wystarczająco dużo nieruchomości do oglądania filmów i grania w gry wideo.

Odtwarzacz DVD lub Blu-ray

Jeśli zamierzasz oglądać płyty DVD lub Blu-ray, upewnij się, że odtwarzacz ma port wyjściowy HDMI, aby mógł przesyłać sygnały audio i wideo za pomocą kabla HDMI do telewizora lub amplitunera, gdzie zostaną zdekodowane na sygnały cyfrowe, a następnie wysłane z powrotem za pomocą kabli HDMI (i ewentualnie DVI). Szukaj odtwarzaczy obsługujących dekodowanie Dolby Digital Plus i DTS-HD Master Audio, aby mogły dekodować sygnały dźwięku przestrzennego z płyt DVD i Blu-ray do 5.1 kanałów dźwięku przestrzennego (jeśli używasz głośników pełnozakresowych).

System dźwiękowy

Jakość dźwięku jest równie ważna jak jakość obrazu, jeśli chodzi o odwzorowanie wciągających wrażeń. Potrzebujesz czegoś z dobrym odwzorowaniem basów w filmach i muzyce, dlatego będzie wskazany zakup takich urządzeń jak subwoofer czy świetnej jakości głośniki, które poradzą sobie z dialogami, nie brzmiąc przy tym blado lub szorstko.

Amplituner

Ten element wyposażenia przejmuje wszystkie sygnały audio pochodzące z komponentów i wysyła je za pomocą kabli HDMI do telewizora lub głośników. Obsługuje również przełączanie wideo między źródłami (takimi jak dekoder telewizji kablowej) i wysyła te sygnały również za pomocą kabli HDMI.