Jak wybrać odpowiednią piłę stołową?

Jak wybrać odpowiednią piłę stołową?

Piła stołowa jest zaliczana do najbardziej podstawowych narzędzi. Do wyboru mamy mnóstwo modeli, które znacznie różnią się pod względem parametrów, możliwości, jakości oraz ceny.

Jak dokonać wyboru? Lepsza będzie piła stołowa czy ukośnica?

Przed dokonaniem zakupu piły stołowej musimy wziąć pod uwagę fakt, że posiada ona możliwość cięcia wyłącznie prostopadle do podłoża. Jest to wystarczająca opcja dla większości wypadków, jednak w niektórych z nich niezbędne jest również cięcie kątowe. Wtedy nie poradzimy sobie bez ukośnicy.

Który model jest najlepszy?

Musimy przeanalizować kilka typów pił stołowych, zanim postanowimy, który z nich najlepiej sprawdzi się właśnie u nas. Do wyboru mamy m.in.:

1. Typ uniwersalny

Piła tego typu posiada przeciętną moc oraz dość niewielkie rozmiary. Poradzi ona sobie z większością materiałów i będzie odpowiednia dla przeciętnego użytkownika. Piły uniwersalne nie wyróżniają się bardzo dużą trwałością, ale są dostępne w rozsądnym przedziale cenowym

2. Typ precyzyjny

Ta piła posiada dużo lepszą jakość, ale jednocześnie jest bardziej kosztowna. Posiada dość znaczną prędkość obrotową.

3. Typ posiadający heblarkę

Dzięki niemu oprócz cięcia możemy wykonywać również heblowanie. Nie będziemy zatem potrzebować dwóch osobnych urządzeń.  https://woodfan.pl/