Soki wyciskane

Soki wyciskane

Wyciskane soki to jeden z najszybciej rozwijających się trendów w świecie zdrowia i dobrego samopoczucia, i to nie bez powodu.

Świeżo wyciskane soki są pełne witamin, minerałów i innych składników odżywczych, które poprawiają Twoje samopoczucie, wygląd i ogólny stan zdrowia. Są również łatwe do zrobienia w domu, co oznacza, że są świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za zakupy!

Oto, co musisz wiedzieć o wyciskanych sokach:

  • Są pełne składników odżywczych: Błonnik z całych owoców jest usuwany podczas procesu wyciskania soku, więc pozostaje tylko sok. Oznacza to, że Twój organizm wchłonie wszystkie składniki odżywcze zawarte w każdym wyciśniętym soku, dzięki czemu możesz uzyskać więcej wartości odżywczych przy mniejszej ilości kalorii, niż gdybyś jadł same owoce.
  • Są dobre dla Twojego układu trawiennego: Błonnik zawarty w świeżo wyciskanych sokach ułatwia pracę przewodu pokarmowego, co oznacza, że rzadziej masz wzdęcia i zaparcia.
  • Przyczyniają się do utraty wagi: Kiedy ludzie piją dużo wody (co jest zdrowym nawykiem), łatwo jest im zapomnieć, ile jedzenia zjedli w ciągu dnia. Szklanka świeżo wyciskanego soku może zawierać od 40 do 50 kalorii, więc pijąc soki można łatwo zmniejszyć ilość spożywanych kalorii, co przyczynia się do utraty wagi.

Worek na sok z kranikiem to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą pić więcej soków. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nie przeoczysz żadnego ważnego składnika odżywczego. Ponadto worek na sok chroni przed rozlaniem się soku podczas wyciskania, a także umożliwia lepszy smak i aromat.