Co to za numer?

Co to za numer?

Choćby nawet nasza książka z numerami jest zapisana doszczętnie, na pewno nie mamy numerów do wszyściutkich ludzi, jacy przebywają w naszej okolicy. Nierzadko namyślamy się zatem, kto dzwoni, jeśli na ekranie telefonu pojawia się obca kombinacja liczb. Zwykle w tego typu momentach najzwyczajniej nie odbieramy, bo nie lubimy kontaktować się z obcymi ludźmi. Niemniej jednak jeżeli obcy nam numer spróbuje zadzwonić ponownie, zechcemy dowiedzieć się, kto może być jego właścicielem. A jak to odkryjemy?

Nie musimy od razu lecieć na policję, skoro przecież nie każde dziwne połączenia wykonywane są przez oszustów. Czasem nieznajomy numer telefonu może należeć do człowieka z naszej paczki przyjaciół, który jedynie kupił nowy aparat telefoniczny albo zmienił dotychczasowego operatora. A jeśli posiadamy dojście do Internetu, samodzielnie sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy w tym celu wpisać nieznany numer do sprawdzonej strony szukającej lub od razu skorzystać z witryny, jaka zajmuje się testowaniem i opisywaniem rozmaitych numerów. Ona właśnie pokaże nam samym, co to za numer i do jakiej osoby on prawdopodobnie należy. Później samodzielnie ustalimy, czy chcemy odebrać dziwny telefon.

Zwykle jednak możemy odbierać nawet takie dziwne telefony. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet niechcący zablokować połączenie kolegi, jaki chce naszej porady.